Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - Święto Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się także 77 Tydzień Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek, przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i kształcenie kleryków Diecezji Kaliskiej. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o zakażenie, swoje zdrowie i życie. Jednocześnie bardzo proszę aby dostosować się do obowiązujących wymogów sanitarnych: w kościele 1 osoba na 20m2; w kościele 1,5 m odstępu między osobami i zakładamy maseczkę.

5. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; w sobotę o 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.

6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

7. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.